Kepek kurtulmak için nasıl

Kepek en yaygın sorun, saç kış sonunda. Bazen kepek habersizler. Ama nafile. Çalışan kepek neden olabilir saç dökülmesi. Yani önlemler almak gerekir hemen sonra keşfettim onu ilk belirtileri. Ve unutmayın: kepek değil sadece “kozmetik bir kusur”, bu bir hastalık.

Nedir kepek

Nedir kepekEpidermis sağlıklı bir kafa derisi oluşur 25-35 hücre katmanları. Geçen, doğal bir döngüdür, her hücre taşınır cilt derinliklerinde yüzey ve gevreği off. Eğitim hücreler kadar onun dekolmanı geçer yaklaşık bir ay. Cilt epidermis, etkilenen kepek oluşan 10-15 kat. Süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Onlar edemeden “ölmek”. Binlerce hücrelerinin bir araya gelme, ölçekler farklı renk ve boyutta. Bir kez onları biz de görüyoruz saç ve giysi. Dolaylı nedenleri kepek çok: perma kuru veya boyalı saç, baş örtüsü takan, ıslak saç, uzun süreli baş açık, güneş veya soğuk, hormonal bozukluklar, stres, yorgunluk, iklim değişiklikleri, dengesiz beslenme. Son zamanlarda doktorlar yalın ne hiddet öncelikle çağrılır patojen, Pityrosporum Ovale, yaşar kafa derisi üzerinde. normal bağışıklık ve orta sebum üretimini sessizce orada değil, vermekten onun varlığı ve neden özel bir sorun. Ama sadece titremek, bağışıklık sistemi, mantar gibi başlar ve hızla çoğalırlar. Aşırı miktarda hızlandırır, cilt yenileme, neden olur, kepek.

Ne olur tüyü

Ne olur tüyüÖncelikle karıştırmayın kepek ile kuru kafa nedeniyle oluşan nem eksikliği ve neden kolay bir peeling. Bu durumda, ölçekler çok küçük ve daha kuru, daha ne kepek. Eğer kafa derisi kızardı, koymak için acele etmeyin, kendinize tanı: kepek. Bu olabilir, ve bir işareti dermatolojik hastalıklar. Ayırt kepek, yağlı ve kuru. Yağlı kepek olur, zaman ile karışık aşırı sebum yağ (yağlı kafa derisi için). Saç yıkandıktan sonra hızlı bir şekilde, kaşıntı görünür. Sonuç olarak, kafa derisi iltihaplı kıl keseleri ölüyor, saçlar dökülür. yağ bezleri az yağ (derisi kuru), oluşan küçük kuru kepek – kurumuş boya azgın ölçekler, neredeyse yoksun yağ. Sonuç: saç, incelir ve mat. Pul kepek durulayın herhangi bir şampuan. Ama saç henüz oraya kuruması nasıl yeniden görünür. Bu nedenle, ihtiyacınız olacak özel araçlar kepek. Yoğun kepek şampuan — bu güçlü ilaçlar, bunları saçınızı yıkayın 2-3 kez üst üste, ve sonra sadece haftada bir kez. Şampuan kepek için tasarlanmış, sık sık uygulama, kullanılabilir her kafa yıkama. Kepek kaybolur zaten sonra kısa bir kullanım için özel bir şampuan, ama sabitlemek için etkisi daha uzun tedavi birkaç hafta boyunca.

ile başa çıkmak için Nasıl kepek

ile başa çıkmak için Nasıl kepek  Zaman küçük bir miktar kepek deneyin yıkandıktan sonra normal şampuan ıslak saç ve saç derisi losyonu, kepek. Yok kepek ve aynı zamanda “halk ilaçları”. yağlı kepek ve saç dökülmesi haftada 2-3 kez bir ay boyunca yararlı bir kafa derisi içine ovuşturdu ruhu calendula tentür. kuru sebore kepek, kaşıntı ve saç dökülmesi tohumu, hatmi çiçeği ile bitkisel yağ oranı 1:20 ısıtılmış bir saat boyunca bir su banyosunda. Daha sonra filtre, ve sıcak yağ ekstresi kafa derisi içine ovuşturdu haftada 2-3 kez. Tedavi kursu – 15 prosedürleri, gerektiğinde 2-3 hafta ders tekrar edilebilir. Kepek sık sık eşlik yağlı sebore. Deneyin elimde onu. Satın alabileceğiniz eczane, temsil gri-yeşil toz, elde edilen kurutulmuş tatlı su sünger. Tedavi için bir karışım hazırlayın toz entanglement ile 3-yüzde hidrojen peroksit veya borik asit çözeltisi (0,5 çay kaşığı toz asit, yarım bardak su). karışımı hazırlayın, alın, emaye tencere koyun içine 1 çay kaşığı toz entanglement ve yavaş yavaş dökmek hidrojen peroksit veya borik asit çözeltisi, iyice karıştırarak pişirin. koyun karışımı su banyosunda veya rüzgar, ateş, sürekli karıştırarak.

kafa yıkamadan Önce bölün saç tellerinin ve ovmak sıcak karışım, kafa derisi içine parmak lastik eldiven görünene kadar yoğun bir yanma hissi. daha Sonra sarın baş pamuklu bir havlu ile. 30 dakika sonra saçınızı yıkayın ve yumuşak bir şampuan ile her gün yağlı saçlar için.